preparaty przeciw pchłom dla psa

Preparaty przeciw pchłom dla psa. Jakie produkty na pchły?

Preparaty przeciw pchłom dla psa. Jakie produkty na pchły?

Każdy właściciel psa czy kota prędzej czy później będzie miał problem z pchłami u zwierzaka. Te pasożyty będą się rozwijać niezauważone, w krótkim czasie namnażają się i skutecznie mogą utrudnić życie zwierzętom i domownikom. W zwalczaniu pcheł kluczowe będzie szybkie działanie. Pojawia się jednak pytanie z jakich środków warto skorzystać. Podpowiemy jakie są skuteczne preparaty i jakie domowe metody warto wykorzystywać.

Domowe sposoby na pchły

Domowe metody walki z pchłami mogą się sprawdzić, jeśli mamy cierpliwość i kilka składników, które będą mogły nam pomóc. Metody domowe to bardzo często rozwiązania, które są ekologiczne i to również ich zaleta. Skuteczność jest zróżnicowana, dlatego niektórzy wolą sięgnąć po rozwiązania ze sklepów zoologicznych. Przede wszystkim wśród domowych sposobów wymienić musimy regularne kąpiele. Będą pomocne przy pierwszych złapanych pchłach. Solidna kąpiel z moczeniem całego ciała psa będzie unicestwiać większość pcheł.

Warto użyć przy okazji również specjalnego szamponu właśnie przeciwko pchłom. Podczas kąpieli warto zwracać uwagę na to czy pchły nie będą zeskakiwać na podłogę, albo czy nie idą w kierunku głowy. Sposobem na pchły jest ocet, dlatego warto miejsca gdzie przebywa pies myć wodą z octem. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ ocet będzie w stanie pokonać wszystkie bytujące tam pchły. Myciem nie uda się tego zrobić. Opaska odstraszająca pchły to również taka metoda w ostatnim czasie polecana. Niektóre psy noszą specjalną kolorową apaszkę na szyi. Jeśli się ktoś zastanawia dlaczego to właśnie odpowiedzią będzie to, że walczy z pchłami.

Preparaty na pchły

Jakie preparaty można kupować?

Środki zwalczające pchły w sklepach zoologicznych są zróżnicowane i liczne. Można znaleźć tam szeroki wybór produktów, między innymi oczywiście szampony na pchły. Są to dość skuteczne produkty i stosunkowo niedrogie. Oczywiście sprawdzą się w momencie, gdy pchły nie rozprzestrzeniły się jeszcze po całym domu. Kąpiel ze specjalnym szamponem warto przypominający realizować co jakiś czas, gdy nawet pies nie ma pasożytów. Szampon ma działanie profilaktyczne i warto je tak wykorzystać.

Inne rozwiązanie to krople na pchły w formie tubki jednorazowej. Zawartość opakowania podaje się na skórę, najlepiej w okolicach karku. Jeśli chcemy zrobić to skutecznie trzeba unieruchomić psa, odgarnąć sierść, nałożyć krople i wetrzeć w skórę. Preparat jest trujący więc trzeba uważać i po aplikacji dokładnie myć ręce. Również uważamy na psa, by nie zlizał kropli, nie głaska się psa w dniu aplikacji. Jeszcze innym rozwiązaniem są specjalne obroże na pchły dla psów, które jak się okazuje są popularne i wykazują niezłą skuteczność.

Taka obroża jest nasączona środkiem odstraszającym i trującym pchły oraz kleszcze. Będzie zabezpieczać zwierzaka na określony czas. Rozwiązanie to będzie szczególnie dobrym wyborem, gdy udajemy się na spacer. W domu taką obrożę można zdjąć. Można znaleźć również specjalne mieszanki olejków eterycznych, które mają odstraszać, ale nie zabijają robaków. Jest to rozwiązanie dobre dla osób, które chcą stawiać na naturalne formy, które są dodatkowo rozwiązaniem ekologicznym.