Poznaj najciekawsze legowiska dla kota

Poznaj najciekawsze legowiska dla kota

Gdy wprowadzamy się do nowego domu, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, jak zapewnić w nim sobie wygodne miejsce do spania. Okazuje się przy tym, że cel ten jest priorytetem nie tylko dla nas, ale i dla zwierząt. Oczywiście, trudno nie odnieść wrażenia, że kot jest w stanie zasnąć wszędzie, to jednak komfortowe miejsce do snu pomoże nam w przekonaniu go do tego, aby usypiać tylko w jednym miejscu.

Legowisko dla kota jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie, możemy jednak również odwiedzić sklep zoologiczny i zdecydować się na gotowe rozwiązanie.

Jakie legowisko dla kota wybrać?

Jeśli zależy nam na posłaniu niskobudżetowym, pomocna może okazać się choćby stara poduszka, w przypadku której mamy pewność, że nie będziemy już z niej korzystać. Jeśli dysponujemy pewnymi umiejętnościami w tym zakresie, sami możemy zresztą uszyć nieskomplikowany kojec wykorzystując do tego resztki materiału. Takie legowisko z pewnością będzie wygodne, a domowy budżet na tym nie ucierpi. Jeśli jednak nie mamy odpowiedniego talentu, zawsze możemy udać się do sklepu. Dostępne w nim modele zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowo estetyczne, nie można jednak nie docenić i tego, że zwykle są one wykonane z dużą starannością. Legowiska dla kotów nie mają jednej tylko formy i kształtu. Zwykle odznaczają się również różnymi zastosowaniami.

Te najmniej skomplikowane to poduszki i kocyki, nie powinniśmy jednak obawiać się również sięgania po rozwiązania zdecydowanie bardziej wymyślne. Poduchy o różnych rozmiarach i kształtach są wysoko cenione przede wszystkim dlatego, że są miękkie, estetyczne, a jednocześnie niezbyt skomplikowane. Można je kłaść na podłodze, krześle lub na szafce, można jednak umieścić je i tam, gdzie nasz kot najczęściej zasypia. Dobrze zaopatrzyć się w poduchę ze zdejmowanym pokryciem, pozwoli to bowiem na utrzymanie jej w czystości.

Koc dla kota

Kocyki zwykle kojarzą nam się z ukochanymi posłaniami małych dzieci, okazuje się jednak, że koty również podchodzą do nich z dużym zainteresowaniem. Miękka tkanina budzi ich zainteresowanie, kocyki mają przy tym niewielkie wymiary, łatwo można je wyprać, a nawet zmienić ich miejsce. Miękkie koce są rozwiązaniem równie popularnym. Sprawdzają się znakomicie zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z większymi kotami.

Nieco droższe są domki oraz budki przygotowane z myślą o kotach, nie da się przy tym zaprzeczyć, że same koty darzą je dużą sympatią. To zresztą nie tylko oryginalne posłanie, ale i miejsce, w którym koty bardzo lubią bawić się i chować. Koszyki dla kotów nawiązują z kolei do stylu retro. Najczęściej powstają z wykorzystaniem wikliny i niejednokrotnie posiadają specjalną poduszkę i kocyk.

Wiklina jest bardzo wygodna, a jednocześnie można poskubać ją pazurkami, nic więc dziwnego, że koty mają do niej słabość. Ciekawym rozwiązaniem są też legowiska ścienne, a więc miękkie półki przeznaczone specjalnie dla kotów. Te sprawdzają się znakomicie zwłaszcza wówczas, gdy kotu marzy się krótka drzemka, sprytny kiciuś może jednak korzystać z nich, aby skakać po półkach.