modne, wygodne ubranko dla psa

Modne i wygodne ubranka dla psa

Modne i wygodne ubranka dla psa

Choć jeszcze nie tak dawno temu kojarzyły nam się one z pogonią za modą, dziś wiemy już, że ubrania dla psów to przede wszystkim konieczność zwłaszcza, jeśli zwierzęta marzną na spacerach. Warto zastanowić się nad ich zakupem i wtedy, gdy psy właśnie przechodzą rekonwalescencję po zabiegu chirurgicznym, mają już swoje lata lub zmagają się z problemami z nerkami.

Psia garderoba

Jeśli zależy nam na ubrankach dopasowanych do potrzeb psa, nie możemy narzekać na ograniczony ich wybór. W sprzedaży dostępne są dziś zarówno swetry i golfy, jak i bezrękawniki i kombinezony. Jest w czym wybierać, a zadowolony może być tak właściciel, jak i sam pies. Obecnie za największy hit sprzedażowy uważa się psie bluzy z kapturem, które odzwierciedlają w pewnym stopniu zdrowy styl życia jako coś ważnego także dla właściciela. Powodzenie zdobywają sobie także bluzy z modnymi wzorami, choć nie można nie dostrzec też zainteresowania klasyką – swetrami oraz golfami, które można nabyć za mniej niż 50 PLN.

Jeśli planujemy wybrać się z psem na spacer, a za oknem straszy nas mróz, można pomyśleć o kurtce z kapturem, a nawet o kombinezonie. Ten drugi jest uważany za szczególnie wartościowy, stanowi bowiem ochronę nie tylko psiego grzbietu, ale i nóg aż po same łapy. Kurtki pojawiają się w szczególnie dużym wyborze. Ocieplane są już normą, obecnie zaś możemy zaopatrzyć się i w takie, które chronią przed deszczem. Oczywiście, im mniejszy pies, tym łatwiej jest dopasować ubranka do jego potrzeb, coś dla swoich podopiecznych bez problemu znajdą przy tym również właściciele kotów.

Ubrania dla psa

Małe psy można zresztą ubrać w najbardziej fantazyjne stroje, w tym nawet w garnitury i sukienki. Właścicielom kotów może się wydawać, że asortyment stworzony z myślą o ich podopiecznych jest uboższy. Okazuje się jednak, że wrażenie takie jest tylko pozorne. Jeśli chcemy ubrać kota nie tylko wygodnie, ale i modnie, szukajmy ubranek przeznaczonych dla mniejszych psów i dostępnych nawet w rozmiarze XS. Oczywiście, nie można zapominać o tym, że komfort zwierzęcia powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Jeśli więc dostrzegamy, że szeleszczące ubranie nie jest dla kota przyjemne, wybierajmy sweterki, które nie są aż tak dopasowane, a tym samym nie ograniczają również swobody ruchu zwierzakom.

Jak dopasować rozmiar?

Jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy psu lub kotu ubranie w odpowiednim rozmiarze, postarajmy się o wykonanie podstawowych pomiarów. Najlepiej, jeśli poddamy analizie długość grzbietu, obwód szyi i obwód klatki piersiowej. Potem wyniki możemy sprawdzić w tabeli, w której znajdują się tak wymiary mniej, jak i bardziej klasyczne. Oczywiście, nie można zapominać także o indywidualnych cechach psa.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku ludzi, rozmiar ma jedynie orientacyjny charakter. Właściciele czworonogów nie muszą wybierać wyłącznie ubranek. W sklepach nie brakuje także akcesoriów dla czworonogów, które bywają im bardzo pomocne, a niekiedy po prostu dodają im uroku. Tu warto wspomnieć choćby o kokardkach dla psów będących wybawieniem dla tych, które mają długą grzywę, ciekawym rozwiązaniem są jednak także skarpetki antypoślizgowe.