kupno butów dla psa

Kiedy kupić psu buty?

Kiedy kupić psu buty?

Jeśli w sprzedaży dostępne są ubrania dla psów, dlaczego nie mielibyśmy zakładać im również butów? Zwierzęta, które mają założone swetry i kurtki nie stanowią już dla nas przesadnie dużego zaskoczenia, często widujemy je bowiem podczas spacerów. Coraz większa grupa opiekunów zaczyna też rozumieć, że garderoba dla psów nie jest wcale fanaberią.

Sięgamy po nią przede wszystkim po to, aby spełniała funkcję ochronną. Psie łapy u wielu ras są bardzo delikatne, nic więc dziwnego, że w sprzedaży pojawiają się buty dla psów. Co więcej, również one coraz rzadziej nas szokują.

Ochronne buty dla czworonoga

Oczywiście, przodkowie dzisiejszych psów nie nosili butów, a nagie łapy dobrze im służyły. Czy jednak argument ten jest rzeczywiście taki trafny, skoro i ludzie nie zawsze nosili buty, a dziś trudno namówić nas do tego, abyśmy bez nich zdecydowali się na opuszczenie domu. Obuwie dla psów ma za zadanie zabezpieczenie ich kończyn przed nieprzyjaznym podłożem, chroni je jednak również przed złymi warunkami atmosferycznymi, a tym samym okazuje się niezawodne, gdy zależy nam na tym, aby nasze psy cieszyły się dobrym zdrowiem.

Psie buty kojarzą się nam przede wszystkim z siarczystym mrozem oraz koniecznością przedzierania się przez zaspy. Zima to zresztą okres, w którym większość psów wymaga szczególnej troski ze strony swoich opiekunów. Buty nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla tych psów, które zimą pokonują długie dystanse. To także znakomite rozwiązanie dla psów wychowujących się w miastach, a więc tych, których łapy są narażone na kontakt z pokrywającą chodniki solą. Śnieg jest nieprzyjemny zwłaszcza dla tych ras, których łapy są mocno owłosione.

Ochrona łap psa

W sierści często mamy wówczas do czynienia ze zmrożonymi bryłkami lodu, których obecność wywołuje ból. Buty okazują się jednak przydatnym akcesorium nie tylko w czasie najchłodniejszych dni. Także latem mogą pomóc w ochronie naszego psa przed urazami. Gdy panuje upał bolesne jest postawienie stopy na rozgrzanym asfalcie nawet na krótką chwilę, nic więc dziwnego, że przez wysoką temperaturę cierpią także psie łapy. Buty dla psa znakomicie sprawdzają się jednak nie tylko w mieście, ale i wtedy, gdy chcemy zabrać psa na dłuższy spacer poza nie.

Ostry żwir i twarde skały nie należą do najprzyjemniejszego podłoża, a skoro my pokonujemy taką trasę w wygodnych butach, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby również nasz pies miał taką możliwość. Pamiętajmy i o tym, że na psa niebezpieczeństwo może czyhać także w wodzie. Na dnie jezior i rzek znajdują się dziś nie tylko kamienie, ale również szkło i inne pamiątki po turystach, którzy wykazują się szczególnie dużą niefrasobliwością.

Buty dla psiego seniora

Buty nie muszą być jednak kupowane jedynie przez właścicieli młodych, a tym samym aktywnych czworonogów. Przydają się także starszym psiakom zwłaszcza, jeśli te ostatnie są schorowane, zmagają się z problemami z kręgosłupem lub ze stawami biodrowymi. Niedomagające psy często ciągną za sobą tylne łapy, a to w pewnym momencie musi zaowocować nieprzyjemnymi otarciami. Specjalne psie buty ortopedyczne sprawiają więc, że spacer przestaje być dla starszego spa udręką.