przysmaki dla psa

Jakie przysmaki dla psa do gryzienia? Które warto kupić psu?

Jakie przysmaki dla psa do gryzienia? Które warto kupić psu?

Przysmaki dla psów to różne produkty, po które sięga wielu właścicieli. Smakowite, aromatyczne i będą dawać dużo frajdy czworonogom. Znacznie lepiej się sprawdzają niż częstowanie psa jedzeniem z talerza, ponieważ tutaj mamy tylko takie składniki, które są dla niego odpowiednie. Warto wiedzieć jakie przekąski są dostępne, i które z nich można wybrać.

Na sklepowych półkach znajdziemy oczywiście wiele różnorakich propozycji. Poza zwykłą karmą można znaleźć bogaty wybór różnorakich produktów. To produkty, które mają różny kształt, konsystencję, formę. Niektóre są po prostu apetyczne, inne mogą wpływać korzystnie na stan zdrowia zwierzaka. Najbardziej popularne przekąski są następujące:

Mięsne paski, gryzaki

To produkty jednocześnie smaczne oraz wartościowe, a także zdrowe dla zębów psa. Gryzienie ich pielęgnuje uzębienie zwierzaka i sprawia, że mniej będzie kamienia nazębnego. Mogą one mieć różnorakie kształty, najczęściej w formie paluszków czy kabanosów.

Kości

Klasyka dla psów, wskazane są, jeśli chcemy pielęgnować uzębienie.

Psie ciasteczka

Uwielbiane przez większość psów, w różnych kształtach i wielkościach, różny smak i różny skład.

Suszone mięso

Bardzo wartościowa przekąska, naturalna, intensywnie pachnie, wymaga dobrego przechowywania, by nie doszło do zepsucia.

Oczywiście w trakcie wyboru takiego produktu warto zwracać uwagę na to jak wygląda skład, nie tylko psy które mają alergię będą wymagać troski. Niestety nie wszystkie dostępne na rynku produkty są godne uwagi. Jeśli produkt jest dostępny pod hasłem mięsne rybki to znak, że będzie tam wyłącznie aromat. Warto czytać skład, ponieważ dzięki temu będzie można kontrolować dietę psa i eliminować substancje uczulające. Czytanie etykiet sprawi, żę mamy pewność, że zwierzak dostaje naturalne oraz zdrowe produkty, które nie będą mu szkodzić. Będziemy wiedzieli za co płacimy. Wysoka cena przysmaków nie zawsze będzie szła w parze z jakością.

Zdrowy posiłek dla psa

Jakie przysmaki naturalne i zdrowe dla psów?

Wiele smakołyków dla psów ma dodatki aromatów, które nęcą zwierzaki i sprawiają, że chętnie po dany typ produktu sięgają. Jeśli jednak chcemy zdrowia dla psa trzeba wybierać produkty naturalne. Kolejny sposób na pilnowanie diety zwierzaka do samodzielne przygotowywanie przysmaków. Jednak to będzie nam zajmować nieco więcej czasu. Z drugiej strony da nam gwarancję, że pies otrzyma dokładnie to co będzie dla niego odpowiednie. Sami będziemy decydować o tym jakie składniki używać a co za tym idzie możemy wybierać wyłącznie sprawdzone produkty.

Jakie przysmaki do gryzienia?

Jeśli chcemy zadbać o dobrą kondycję zdrowotną psiaka musimy dbać o jego uzębienie. To sprawa obowiązkowa. Dlatego właśnie są specjalne smakołyki, których zadaniem będzie ścieranie kamienia nazębnego, oczyszczające przestrzenie między zębami. Warto mieć takie przekąski i co jakiś czas podrzucić je zwierzakowi.

Jak przechowywać przysmaki dla psów?

Sposób przechowywania smakołyków będzie zależeć od ich rodzaju. Świeże, mięsne przysmaki najczęściej przechowuje się w chłodniczych warunkach. Pozostałe suszone w formie chrupek i kostek można przechowywać w szafce. Jeśli chcemy unikać zapachu tych karm w domu można zdecydować się na pojemniki, w których te przysmaki się znajdą.