najlepsza karma dla psa boksera

Jaka karma dla boksera najlepsza? Którą warto wybrać?

Jaka karma dla boksera najlepsza? Którą warto wybrać?

Każda rasa psów ma określone cechy oraz żywieniowe potrzeby. Podobnie to wygląda u bokserów, które zaliczają się do psów średniej wielkości. Energiczne i ciekawskie psy, które mają duże zapotrzebowanie na energię. Warto wiedzieć czym powinno się je karmić, jaka żywność dla tych psów będzie najlepsza.

Zasady żywienia psów rasy bokser

Podobnie jak w przypadku psów innej rasy również i tutaj trzeba będzie żywienie przygotowywać w taki sposób, by było dopasowane do wieku psa i stanu zdrowia a takżę ilości jego ruchu. Pies nie może być przekarmiany, jeśli jest mało aktywny, ponieważ może dojść do nadwagi. Boksery karmi się kilka razy dziennie, pokarmy podane jednorazowo zbyt długo będą zalegać w jego żołądku. Z uwagi na to, że psy tej rasy mają skłonność do słabego uzębienia po czwartym roku życia nie podaje się im twardych kości, ale można stosować karmy, które mają wartość wzmacniającą kości i zęby.

Karmy dla bokserów

W przeciętnym sklepie nie będzie specjalistycznej karmy dla bokserów, ale jeśli udamy się do dobrego sklepu zoologicznego na pewno znajdziemy już taką dobrą jakościowo karmę. Jakie są zalety i wady poszczególnych rodzajów pokarmów?

Karma sucha?

Karma sucha dla bokserów będzie wskazana z uwagi na to, że odpowiednio dobrana może pielęgnować uzębienie. To pośród karm suchych będzie można znaleźć produkty dla naszej rasy, tak by rzeczywiście nasz psiak otrzymywał dla siebie produkt idealny.

Dieta dla boksera

Karma mokra

Morka karma będzie dostarczać zwierzakowi wielu składników odżywczych a także wodę. Jest przez psy lubiana i ma dla nich taką konsystencję, która pozwoli na posilanie się nawet jeśli będzie miał psiak problemy z gryzieniem.

Pokarm przyrządzany w domu

Zdecydowanie najmniej wygodne rozwiązanie dla większości z nas ponieważ będzie czasochłonne, z drugiej strony najczęściej będzie dużo tańsze.

Przysmaki

Przysmaki dla psów wszystkich ras są dostępne w różnorakich formach i najczęściej są one chętnie zjadane, jednak trzeba pamiętać, że nie powinno się ich stosować w nadmiarze.

Jaka karma dla psa rasy bokser?

Oczywiście dla szczeniaka warto wybrać karmę przeznaczoną dla juniorów a wiec młodych psów do 15 miesiąca życia. Karmę taką znajdziemy w ofercie popularnych marek. Innym rozwiązaniem będzie karma dla szczeniąt ras średnich. Karma dla młodych psiaków powinna być bogata w białko, a także tłuszcz, sole mineralne oraz witaminy. Dla dorosłego psa w ofercie dobrych marek można znaleźć karmy dla dorosłych psów rasy bokser. Przyjmuje się, że taką karmę należy podawać od 15 miesiąca życia psa. W karmie dla psa dorosłego również będzie trzeba postarać się o odpowiednią dawkę białka.

Szczególnie trzeba uważać na wybór karmy dla alergika. W przypadku bokserów z alergią dobrać należy karmę w zależności od dolegliwości a także stanu zdrowia psa. Najlepiej wybierać ją po konsultacji z weterynarzem, ponieważ często wyłącznie specjalistyczna karma będzie w stanie w takiej sytuacji pomagać, warto więc na ten element zwracać uwagę. Dobierając karmę musimy zwracać uwagę na indywidualne potrzeby naszego psa.