drzwiczki dla psa lub kota

Jak wybrać drzwiczki dla psa lub kota?

Jak wybrać drzwiczki dla psa lub kota?

Posiadając psa lub kota w domu należy liczyć się z ciągle powtarzającą się koniecznością otwierania zwierzęciu drzwi. Potrafi być to naprawdę męczące, warto więc zastanowić się nad tym, co zrobić, aby scenariusz ten nie powtarzał się zbyt często. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie specjalnych drzwiczek, dzięki którym zwierzęta będą w stanie swobodnie opuszczać dom.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne w użyciu, ale również zwiększa niezależność zwierzęcia, co ma ogromne znaczenie, jeśli często przebywamy poza domem.

Natrętne pupile

Szczególnie natrętne, a jednocześnie szalenie konsekwentne wydają się w tym kontekście koty. Prowadzą nocny tryb życia, nic więc dziwnego, że po zmroku zastanawiają się nad tym, jakie kroki podjąć, aby wyruszyć w świat. Ich zmagania z nami zawsze stawiają nas przy tym na straconej pozycji, trudno bowiem ignorować kocie miauczenie i skakanie na smacznie śpiącego opiekuna. Oczywiście, nie oznacza to, że psy nie potrafią egzekwować należnego im prawa do niezależności, a ich piski i szczekanie są w stanie równie skutecznie pozbawić opiekuna snu. Jeśli więc myślimy o wypoczynku, którego żadne zwierzę nie zakłóci, zaopatrzenie się w specjalne drzwiczki wydaje się rozwiązaniem, dla którego nie ma alternatywy.

Zobacz również: Jak wybrać drzwiczki dla kota? – blog sklepu Krakvet

Montowane w różnych miejscach

Specjalne otwory w drzwiach nie są zresztą niczym nowym. Co więcej, mogą okazać się równie stare, co zwyczaj mieszkania psa oraz zwierzęcia pod jednym dachem. Nowoczesne drzwiczki nie są przy tym jedynie zwykłymi ramkami do otworów. Te najbardziej interesujące charakteryzują się intrygującymi wzorami oraz tym, że znakomicie dopasowują się swoją stylistyką nawet do najbardziej nowoczesnych domów.

Swoboda kota w domu

Można liczyć przy tym również na szereg ich dodatkowych funkcji zwłaszcza, jeśli jesteśmy zainteresowani rozwiązaniami pochodzącymi od sprawdzonych producentów. Drzwi posiadają zazwyczaj przezroczystą klapę, dla której charakterystyczne jest to, że otwiera się wahadłowo. Zwierzę może więc tak wchodzić do domu, jak i go opuszczać mając na uwadze swoje aktualne potrzeby.

Rozwiązania wielofunkcyjne

Klapa jest zwykle wykonana z elastycznego tworzywa, nie trzeba więc obawiać się tego, że sama w sobie będzie stanowiła zagrożenie dla kota lub psa. W jej dolnej części zwykle umieszczony jest specjalny magnes, można więc mieć pewność, że drzwiczki zamkną się automatycznie po otwarciu. Niweluje to ryzyko ich uchylania się w czasie wietrznej pogody. Sama ramka najczęściej jest biała, srebrna lub brązowa, jeśli jednak zależy nam na bardziej oryginalnej kolorystyce, możemy mieć pewność, że jej znalezienie nie będzie problemem.

Nowoczesne drzwiczki charakteryzują się też tym, że otwierają się cicho, nawet bardzo ruchliwe zwierzę nie będzie nas więc budzić ze snu. Dzięki specjalnym tunelom można montować je też w dość grubych ścianach, gdy zaś długo nie ma nas w domu, możemy użyć zabezpieczającej je specjalnej klapy. Niektóre drzwi są też wyposażone w specjalną blokadę, tylko od nas zależy więc to, w jaki sposób drzwi mają się otwierać. Producenci sprzedają je w różnych rozmiarach, informacja o wielkości i wadze zwierzęcia jest zaś umieszczona bezpośrednio na opakowaniu.

Więcej na http://zooportal.pl/psy/akcesoria-dla-psow/bwi_zkqm