frisbee - dysk, zabawa dla psa

Frisbee – dysk dla psów do zabawy. Jaki wybrać? Który najlepszy?

Frisbee – dysk dla psów do zabawy. Jaki wybrać? Który najlepszy?

Zabawa z dyskami frisbee cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem posiadaczy psów. Możliwość wyjścia w plener i zabawy z psem na świeżym powietrzu to ciekawa alternatywa dla zwyczajnych spacerów. Czym tak naprawdę jest frisbee? Jak wybrać dysk i czym kierować się przy zakupie?

Frisbee to termin, który odnosi się do latających dysków, które są używane w sporcie i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu. To dysk, którym można rzucać do innych osób albo bawić się z psem. Jest to świetna forma aktywności dla wszystkich posiadaczy psów. Lepiej sprawdzi się niż piłeczki czy patyki do aportowania, lekkie i świetnie rusza się w powietrzu.

Rodzaje aktywności z frisbee

To nie tylko rzucanie dyskiem. Jest bowiem kilka dyscyplin, które uprawiane są właśnie z latającymi talerzami.

Ultimate frisbee

Gra ta jest porównywana do rugby. To działanie zespołowe, w którym trzeba dotrzeć z dyskiem do strefy punktowej, sama gra będzie realizowana na boisku, a gracza dzielą się na drużyny. Jeśli mamy kilkuosobowe towarzystwo można dobrze bawić się w trakcie wakacji.

Freestyle frisbee

To popularna zabawa z dyskami frisbee, która polega na robieniu różnorakich trików i sztuczek z dyskiem frisbee.

Dog frisbee

To najbardziej popularna zabawa, jeśli chodzi o zabawę z psiakiem, która polega na tym, że rzuca się dyskiem do niego na różnorakie sposoby. Pies oczywiście ma łapać dysk i przynosić do nas.

Latające dyski dla psów

Rodzaje dysków frisbee, które można polecić do zabawy z psem

Obecnie mamy dostępne różnorakie rodzaje dysków, z których można wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Klasyczny – to kształt talerza, a średnica będzie miała między 20 a 25 cm. Jest to niedrogi produkt, lekki i najbardziej popularny

Do zabawy w wodzie – przygotowany z tkaniny, która będzie unosić się w wodzie. Idealna opcja dla zwierzaka, który lubi pływać

Kauczukowe

Doskonałe do zabawy ze zwierzakiem, ponieważ odporne na gryzienie. Ma specyficzną powierzchnię, nie jest gładkie a to będzie sprawiać, że ułatwiać będzie chwytanie.

Nietypowe kształty

Taka zabawka może mieć nie tylko formę talerza, ale także obręczy albo kanciastego dysku.

Jak wybrać frisbee dla psa? Na co zwrócić uwagę?

Oferta dysków jest rzeczywiście bardzo szeroka i każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. W przypadku psa można zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które dla takiego wyboru będą ważne. Między innymi trzeba zwracać uwagę na wytrzymałość. Frisbee do zabawy z psem musi być odporne nie tylko na pęknięcia, ale również na gryzienie. Dodatkowo odporność na warunki atmosferyczne.

Dobrze sprawdzać się będzie taki produkt, który ma elastyczną konstrukcję i różnice temperatury nie będą problemem. Wymiary i waga dysku, trzeba szukać takiego produktu, który będzie dobrze wykonany i będziemy mogli oczekiwać, że będzie można z niego korzystać z naszym psem. Jeśli wybieramy produkt do zabawy z psem warto wybrać taki, który będzie miał mocny kolor i taki, który będzie odróżniał się istotnie od trawy, by pies nie miał problemu z jego znalezieniem po rzucie.