elegancka obroża dla kota

5 eleganckich obroży dla kota – z dzwoneczkiem, cyrkoniami lub haftem.

5 eleganckich obroży dla kota – z dzwoneczkiem, cyrkoniami lub haftem.

Obroża to nie tylko funkcjonalny, ale także bardzo efektowny gadżet dla kota. Mamy w sprzedaży wiele ciekawych propozycji tego typu elementów. Z dzwoneczkami, cyrkoniami czy personalizowanym haftem.

Jak wybrać obrożę?

Obroża nie tylko będzie służyć do prowadzenia kota na smyczy, ale ma zaznaczyć, że dany kot ma swojego właściciela. Można przyczepić do niej również adresówkę z imieniem czworonoga a także numerem telefonu, oraz dzwoneczek, który będzie odstraszał ptaki. Obroża stanowi element ozdobny, dlatego nie musi być szczególnie mocna. Dobrze sprawdza się tak zwany bezpieczny zamek, który będzie się rozpinał w momencie, gdy zwierzak zahaczy o gałązkę czy inną przeszkodę. To ważne ponieważ koty wchodzą w różne zakamarki i dobrze, by wtedy taka obroża mogła się spokojnie rozpinać. Lepiej sprawdza się lekka, delikatna obroża z zamszu niż rozwiązanie wykorzystujące tworzywa sztuczne. Wszelkie sztuczne tworzywa mogą bowiem powodować podrażnienia a także miejscowe łysienie.

Najciekawsze modele

Obroże jakie są dostępne w sklepach zoologicznych wyposażone są w różnorakie dekoracyjne dodatki. Może tam pojawić się dzwoneczek czy inny element ozdobny jak cyrkonia czy metalowe zawieszki w kształcie rybki czy serduszka, na których można grawerować imię kota. Do wyboru są także specjalne wersje dla kotek. Alternatywą mogą być również specjalne obroże przygotowywane spersonalizowanie z haftem, przygotowywane dla konkretnego kota. Wykonuje się je najczęściej z nylonu żakardowego, dzięki czemu nadaje się ona do prania w pralce.

Obroża Trixie

To błyszczący model z kolorowym dzwoneczkiem. Wykonana jest z nylonu pokrytego drobinkami brokatu, wyposażona dodatkowo w serduszko z napisem Cat oraz ma elementy w postaci wytrzymałego zatrzasku. W czterech kolorach żółtym, różowym turkusowym i fioletowym.

Obroża z dzwoneczkiem

Obroża Woza

Model dwuwarstwowy wykonany jest z użyciem skóry bydlęcej. Od środka mamy wyłożoną miękką nappą obrożę. Całość wykonana z dekoracyjnym ściegiem. Możliwa regulacja sprawia, że można obrożę dopasować do każdego kota. Metalowa sprzączka gwarantuje zapinanie wygodne a jednocześnie trwałość obroży. Wysadzana jest dla ozdobienia specjalnie przygotowanymi małymi kryształkami Swarowskiego. W dwóch kolorach czarnym i czerwonym.

Obroża Edeil

To elegancka skórzana obroża z dodatkiem miękkiego filcu. Doskonale chroni skórę kota przed pojawieniem się odparzeń. To elastyczny model z metalową klamrą. Ma półkole, które pozwala na podpinanie smyczy karabińczykiem, regulacja długości. Na obroży może być wykonany dowolny napis. Proponowana w kilku kolorach i z różnymi krojami tekstu.

Migająca obroża Safer

To całkowicie nowoczesny model z wodoodpornego tworzywa sztucznego. Mocne światło sprawia, że zwierzak będzie widoczny nawet z odległości około 500 metrów. Obroża ładowana przez kabel USB, który dołączony jest do produktu. nie trzeba wymieniać w niej baterii. Sprzedawana w czterech kolorach.

Obroża Princess

Wykonana z miękkiej skóry ekologicznej z motywem wężowej skóry. Zdobiona złotą kokardką wysadzoną cyrkoniami i srebrnymi nitami. Regulacja obwodu w zakresie 26-38 cm.